Rengi seçmek kolay görünse de pigment seçimi aynı oranda değildir. Bu nedenle bu ürün bulucu sizin çalışma istediğiniz alana en uygun seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Uygulama, renk, renk indeksi, performans ve/veya ürün markası başlıklarından en az birini seçerek 350’den fazla ürün içinden size en doğru ürünü bulunuz”

Uygulamalar

:
Renk :
Renk Indexi :
Performans :

Ürün

:

   
 

 

   
Uygulamalar :
Renk Tonu :
Marka :

Parçacık Boyutu

:

   
 
 

Sudaperm™

Yüksek Performans Pigmentlerinden oluşan Sudaperm™  renkli pigmentler dış ortam, plastik ve özel baskı mürekkeplerinde üstün renk muhafazası ve kimyasal dayanım gereksinimleri için geliştirilmiştir. Sudaperm™  pigmentleri istendiğinde kolay karışabilir özelliğiyle su bazlı dispersiyonlar halinde de sunulmaktadır.

Başlıca ürünler aşağıdaki tipleri içermektedir:

• Benzimidazolones (PY151, PY154, PO64, PO36)
• Isoindolinone (PY110)
• Isoindoline (PY139)
• DPP (PR254, PR264, PO73)
• Naphthol (PR170)
• Anthraquinone (PR177)
• Quinacridones (PV19, PR122)
Sudaperm™  pigmentleri formülasyon maliyetlerini minimize etmek için pigment sanayinin önde gelen ürünlerine ayarlanmışlardır.
 

Sudaperm ürünleri aşağıdaki verilen alanlarda kullanılabilmektedir:
- Plastik
- Decorative Boyalar
- Toz Boyalar
- Endüstriyel Boyalar
- Ofset Mürekkepler
-Likid Mürekkepler
 

Sudafast™

Sudafast™ ürün gurubu orta performans organic renkli pigmentlerden oluşmaktadır ve renk ila maliyet arasında en uygun koşulları elde etmek amacıyla geliştirilmiş ürünlerden oluşmaktadadır. Başlıca kolay disperse olma özelliğine sahip ftalosiyanin mavi ve yeşil pigmentlerden oluşmaktadır ancak klasik Pigment Yellow 74 gibi pigmentleri de içermektedir.

Sudafast™ pigmentleri endüstrinin en çok bilinen ürünleri ile kolayca yerdeğiştirebilecek özelliklere sahip olması yanında ek avantajlara da sahiptirler.

Sudafast ürünleri aşağıda verilen alanlarda kullanıma hazırdır:

-Plastik
-Decorative Boyalar
-Toz Boyalar
-Ofset Mürekkepleri
-Likid Mürekkepler
-Endustriyel Boyalar

Sudacolor™

Sudacolor™ pigment grubu yine endüstrinin en yaygın kullandığı ürünleri ile paralel ürünlerden oluşmaktadır ve başlıca plastik, dekoratif boyalar ila matba sanayine yönelik olarak geliştirşilmişlerdir. In-Plant ve In-Shop tinting sistemlerde başarı ile kullanılmaktadır ve bu Sudarshan’ın en hassas ölçülerde üretim yapma kabiliyetinin bir göstergesidir.

Sudacolor™ pigmentleri diğer ürün guruplarında olduğu gibi endüstrinin lider ürünlerine paraleldirler.

Sudacolor ürünleri aşağıdaki uygulama alanlarına önerilmektedir:

-Plastik
-Dekoratif Boyalar
-Toz Boyalar
-Ofset Mürekkepleri
-Likid Mürekkepler

Sudadur™

Sudadur™ ürün gurubu Sudarshan’ın organic pigmentlerini tamamlayıcı inorganic pigemtlerden oluşarak Sudarshan’ın en kapsamlı pigment portfolyosuna sahip pigment üreticilerinden biri haline gelmesine katkıda bulunmaktadır. Bu sayede Sudarshan hem klasik ürünleri hemde ağır metal içermeyen ürünleri üreten bir üretici olarak partnerlerinin her yöndeki ihtiyacına yanıt veren bir üretici olmaktadır.

Sudadur™ kadmiyum ve demir oksit pigmentleri CONEG ve 94/62/EU standardlarına göre packaging için zararlı ürünler sınıflandırmasına girmemektedir. Ayrıca özel atık olarak ta sınıflandırılmamışlardır.

Genel olarak Sudadur™ kadmiyum ve demir oksit pigmentleri tipik üretim lotları üzerinde gerçekleştirilen analizler ile European Guideline for Food Contact AP(89)1, BfR ve JHOASPA ya uygundur. Bu yönetmeliklere göre sertifikalandırılmış ve control edilmiş olarak istek üzerine temin edilebilirler.
Sudadur™ krom pigmentleri asidik ortamda ekstrakte edilebilecek ketal seviyesi %5’in altında olacak şekilde özenle üretilmektedirler.

Sudadur pigmentleri aşağıdaki uygulama alanlarına önerilmektedir:

-Plastik
-Dekortaif Boyalar,
-Endüstriyel Boyalar
-Toz Boyalar

Sudafine™

Sudafine™ pigment pastaları non iyonik ıslatıcı katkılar ve dispersiyon katkıları içerecek şekilde pasta halinde kolay karışabilir halde üretilmektedirler.

Hidrofiliktirler ve su bazlı sistemlere kolay karışabilir haldedirler. Birbirleri ile de istenilen oranlarda karışabilir durumdadırlar.

Sudafine™ pigment pastatalari su esaslı ahşap koruyucular ve latekslerde de kullanılabilir durumdadırlar ve hemen hertürlü su bazlı boya sistemleri ile uyumludurlar.

Sudafine™ pastaları standard renklerin yanında istenildiği zamanözel renklerde de talep üzerine üretilebilmektedirler.

Sudafine pigment pastaları aşağıdaki uygulamalara tavsiye edilmektedirler:

-Dekoratif Boyalar

 

Polymar Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Birlik organize san.böl.1 No’lu Cadde.No:1/9 Kat:3 34953 Tuzla/ İSTANBUL. Tel: 216 593 1010 - 11 Fax: 216 593 1012
Copyright 2010-2013 Polymar A.Ş.